Siirry sisältöön

Laurea-ammattikorkeakoulu Oy:n hallitus

Laurea-ammattikorkeakoulu Oy:n hallitus hoitaa osakeyhtiölain mukaiset tehtävät, huolehtii yhtiön hallinnosta ja toiminnan ‎asianmukaisesta järjestämisestä sekä vastaa siitä, että yhtiö organisoidaan ja sitä johdetaan säännösten ‎mukaisesti.

Hallituksen puheenjohtaja ja jäsenet kaudella 2019–2021

Sanna Hartikainen, Kirkkonummi, sannahar@gmail.com

Jan Holst, puheenjohtaja, Espoo, jan.holst@novetos.fi

Minna Hyytiäinen, Hyvinkää, minnahyy@gmail.com

Perttu Koistinen, Vantaa, perttu.k@gmail.com

Jarno Lappalainen, Espoo, jarno.lappalainen@iki.fi

Jukka Linna, Helsinki, jukka.linna@laurea.fi

Juha Salo, Sipoo, juha.salo@hel.fi

Saana Simonen, Helsinki, saana.simonen@gmail.com

Pirjo Väänänen, Varapuheenjohtaja, Vantaa, pirjo.vaananen@sak.fi

Esittelijä:‎
Toimitusjohtaja Jouni Koski
‎‎(09) 8868 7660
jouni.koski@laurea.fi

Sihteeri:‎
Vararehtori Kimmo Hannonen
‎kimmo.hannonen@laurea.fi

Kokouspöytäkirjat