Yhteystiedot

Yleiset yhteystiedot

Laurea-ammattikorkeakoulu

Ratatie 22
01300 Vantaa
Puh. (09) 8868 7150

Yleinen viranomaisviestintä: rehtorintoimisto@laurea.fi

Huom! Opintoihin liittyvissä asioissa olethan yhteydessä kampusten opintotoimistoihin. Hakemiseen liittyvät tiedustelut osoitetaan hakijapalvelut@laurea.fi

Laurea Hakijapalvelut

Ratatie 22
01300 Vantaa
Puh. (09) 8868 7293
fax (09) 8868 7298
Hakemiseen liittyvät yhteydenotot: hakijapalvelut@laurea.fi

Asiakaspalvelu

Maanantai - torstai

Klo 10.00 - 14.00

Poikkeusaukioloajat

Olemme avoinna perjantaina 28.6. klo 10 - 14

Toimintojen yhteyshenkilöt

  • Aulapalvelut kampuksilla 

    Hyvinkään kampus
    Korkeakouluisäntä Jari Korhonen
    isannat.hyvinkaa@laurea.fi
    Puh. 0400 874 304​

    Leppävaaran kampus
    Nadim Alfa, Kenneth Ehrstedt ja  Eerik Tanskanen
    isannat.leppavaara@laurea.fi
    Puh. (09) 8868 7402

    Lohjan kampus
    Korkeakouluisäntä Rafael Laakso
    isannat.lohja@laurea.fi
    Puh. (09) 8868 7888

    Otaniemen kampus
    Korkeakouluisännät Henry Heike ja Jukka Ylönen
    isannat.otaniemi@laurea.fi
    Puh. (09) 8868 7502

    Porvoon campus
    porvooinfo@haaga-helia.fi
    Puh. 040 488 7444 tai opintotoimisto (09) 8868 7600
     
    Tikkurila​n kampus
    Korkeakouluisännät Hannu von Brandenburg ja Kari Seinä sekä
    Korkeakouluemäntä Katja Sandén
    isannat.tikkurila@laurea.fi
    Puh. (09) 8868 7304

  • Hankinnat  

    Irma Kiiskinen, palvelusuunnittelija
    puh. (09) 8868 7211
    irma.kiiskinen@laurea.fi

     

    Lisätietoja hankinnoista ja tarjouskilpailuista

  • HR-palvelut 

    Yleiset yhteydenotot sähköpostitse osoitteeseen hr@laurea.fi

    Tiina Päivärinne, henkilöstöjohtaja
    puh. 040 725 9588
    tiina.paivarinne@laurea.fi

  • Koulutusten vastuuhenkilöt 

    Fysioterapia
    Kehittämispäällikkö Tuija Partio
    puh.(09) 8868 7576
    tuija.partio@laurea.fi

    Kauneudenhoitoala, estenomikoulutus ja tietojenkäsittely
    Kehittämispäällikkö Johanna Lahti
    puh.(09) 8868 7911
    johanna.lahti@laurea.fi

    Liiketalous
    Kehittämispäällikkö Ilkka Kurkela
    puh. 040 651 4689
    ilkka.kurkela@laurea.fi

    Palveluliiketoiminta
    Kehittämispäällikkö Katri Korelin
    puh. (09) 8868 7943

    Rikosseuraamusala ja sosionomikoulutus
    Kehittämispäällikkö Anu Lindström
    puh. (09) 8868 7771
    anu.lindstrom@laurea.fi

    Sairaanhoitaja
    Kehittämispäällikkö Sanna Partamies
    puh. (09) 8868 7816
    sanna.partamies@laurea.fi

    Terveydenhoitaja
    Kehittämispäällikkö Tarja Paukkeri
    puh. (09) 8868 7519
    tarja.paukkeri@laurea.fi

    Turvallisuus
    Kehittämispäällikkö Tuomas Wuorikoski
    puh. 040 836 4156
    tuomas.wuorikoski@laurea.fi

    YAMK-koulutukset
    Vararehtori Katri Ojasalo
    puh.(09) 8868 7456
    katri.ojasalo@laurea.fi

    ja Kehittämispäällikkö Johanna Tarvainen
    puh. 044 708 9925
    johanna.tarvainen@laurea.fi

  • Markkinointi, viestintä ja yhteiskuntasuhteet 

    Markkinointi- ja yhteiskuntasuhdejohtaja
    Teemu Ylikoski
    puh. 040 555 3564
    teemu.ylikoski@laurea.fi


    Kehittämispäällikkö, ulkoinen viestintä ja mediasuhteet
    Sanni Tanskanen
    puh. 046 856 7272
    sanni.tanskanen@laurea.fi

    Markkinointipäällikkö, opiskelijamarkkinointi
    Juha Niemi
    puh. 040 630 3940
    juha.niemi@laurea.fi

    Verkkoviestintäpäällikkö, verkkopalvelut
    Mervi Burton
    puh. 0400 951176
    mervi.burton@laurea.fi

     

  • Opintopäälliköt 

    Ota yhteyttä opintopäällikköön seuraavissa asioissa:

    - Opinto-oikeuteen liittyvät erityiskysymykset ja päätökset
    - hyväksilukuun liittyvä ohjeistus ja päätökset
    - opintojen ohjauksen erityiskysymykset

     
    Satu Kaunio, Hyvinkää, Lohja, Porvoo
    satu.kaunio@laurea.fi
    046 8567928
     
    Mari Koski, Leppävaara
    mari.koski@laurea.fi
    040 1620189
     
    Arto Saloranta, Leppävaara
    arto.saloranta@laurea.fi
    040 0425272
     
    Tanja Tamminen, Tikkurila
    tanja.tamminen@laurea.fi
    0400 114476

    Eija Mäkelä, Tikkurila
    eija.makela@laurea.fi
    040 5279862

    Eila Toiviainen, Otaniemi
    eila.toiviainen@laurea.fi
    046 8567564

     

  • Opintotoimistot 

    Tarkemmat yhteystiedot ja aukioloajat

    Otaniemi
    Sähköposti: otaniemi.info@laurea.fi
    Puh: 09 8868 7500

    Tikkurila
    Puh. 09 8868 7300
    sähköposti: tikkurila.info@laurea.fi

    Porvoo
    Sähköposti opintotoimistoon porvoo.info@laurea.fi
    puh: 09-8868 7600 tai 0400 407755

    Lohja
    Puh.  09 8868 7800
    Sähköposti: lohja.info@laurea.fi

    Leppävaara
    Sähköposti:  leppavaara.info@laurea.fi
    Puh . 09 8868 7400

    Hyvinkää
    Puh. 09 8868 7700
    Fax. 09 8868 7740
    Sähköposti: hyvinkaa.info@laurea.fi

  • Rehtorit 

    Jouni Koski, rehtori ja toimitusjohtaja
    puh. (09) 8868 7660
    jouni.koski@laurea.fi

    Kimmo Hannonen, vararehtori
    Tukipalvelut
    (09) 8868 7219
    kimmo.hannonen@laurea.fi

    Katri Ojasalo, vararehtori
    Opetus
    (09) 8868 7456
    katri.ojasalo@laurea.fi

    Sonja Ojanen, rehtorin assistentti
    puh. 040 672 7790
    sonja.ojanen@laurea.fi

  • Tieto- ja julkaisupalvelut 

    Hanna Lahtinen
    Johtaja, Korkeakoulun tieto- ja julkaisupalvelut
    puh. 09 8868 7406
    hanna.lahtinen@laurea.fi

    Henkilöstön sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@laurea.fi

    Johtajan varahenkilö
    Erja Huovila, informaatikko

    Julkaisutoiminta
    Maija Merimaa, suunnittelija, tieto- ja julkaisupalvelut
    Anna Laakkonen, informaatikko
    Noora Montonen, suunnittelija, tieto- ja julkaisupalvelut

    Tiedonhakupalvelu Finna, kirjastojärjestelmä KOHA
    Hannu Jokiranta, informaatikko

    Opinnäytetyöt verkossa Theseus-julkaisuarkisto
    Minna Marjamaa, informaatikko

    Kirjastojärjestelmä Voyager
    Kirsi Haanila, informaatikko
    Riitta Ikonen, informaatikko

    Tiedonhallinnan lehtori
    Monika Cseh, lehtori

    Kirjaston www-sivut ja intra & LINK
    Minna Marjamaa, informaatikko
    Noora Montonen, suunnittelija, tieto- ja julkaisupalvelut

    Kirjaston blogi Hakuammunnasta täysosumiin
    Mirva Moilanen, kirjastosihteeri

    Kirjaston Facebook-sivut
    Anna Laakkonen, informaatikko
    Minna Marjamaa, informaatikko
    Noora Montonen, suunnittelija, tieto- ja julkaisupalvelut

    Laurea-kirjaston henkilöstö
    Kirsi Haanila, informaatikko
    Minna Heikkilä, kirjastosihteeri
    Aino Helariutta, informaatikko
    Erja Huovila, informaatikko
    Riitta Ikonen, informaatikko
    Hannu Jokiranta, informaatikko
    Hannele Kalema, informaatikko
    Anna Laakkonen, informaatikko
    Hanna Lahtinen, johtaja
    Minna Marjamaa, informaatikko
    Maija Merimaa, suunnittelija, tieto- ja julkaisupalvelut
    Mirva Moilanen, kirjastosihteeri
    Noora Montonen, suunnittelija, tieto- ja julkaisupalvelut
    Päivi Mäkisalo, kirjastosihteeri
    Kaisa Puttonen, informaatikko
    Merja Rikala, kirjastosihteeri
    Saija Rudvin, kirjastosihteeri
    Eila Sivonen, kirjastosihteeri
    Sinikka Virtanen, informaatikko

  • Tietohallinto 

    Tietohallintojohtaja
    Kimmo Pettinen
    kimmo.pettinen@laurea.fi
    0400767574

     

  • Tutkimus- ja kehitystoiminta 

    Sanna Juvonen, Kehittämispäällikkö, TKI-tiimi
    Puh. 040 541 3312
    sanna.juvonen@laurea.fi

    Pauliina Nurkka, Johtaja, liiketoimintaprosessit
    Puh. 046 856 7885
    pauliina.nurkka@laurea.fi

Laurean kampukset

Otaniemi

Metsänpojankuja 3, 02130 Espoo 

Aukioloajat

10.6. - 7.7.19 ja 22.7.- 11.8.19 klo 8-16

8.7.-21.7.19 kampus suljettuna

Korkeakouluisännät/INFO
(09) 8868 7502 ja 040-752 6484
isannat.otaniemi@laurea.fi

Opintotoimisto
(09) 8868 7500
otaniemi.info@laurea.fi

 

Lisää Otaniemen kampuksesta
Otaniemen kampus.

Tikkurila

Ratatie 22, 01300 Vantaa

Aukioloajat

10.6. - 23.6.19 avoinna klo 8-16.

24.6. - 11.8.10 ovet suljettuna

Korkeakouluisännät/INFO
Puh  (09) 8868 7304 ja 0400 142 657
isannat.tikkurila@laurea.fi

Opintotoimisto
(09) 8868 7300
tikkurila.info@laurea.fi

Lisää Tikkurilan kampuksesta
Tikkurilan kampus.

Leppävaara

Vanha Maantie 9, 02650 Espoo

Aukioloajat
17.6. - 11.8.19 klo 8-16

Korkeakouluisännät/INFO
(09) 8868 7402
isannat.leppavaara@laurea.fi

Opintotoimisto
(09) 8868 7400
leppavaara.info@laurea.fi

Lisää Leppävaaran kampuksesta
Leppävaaran kampus.

Hyvinkää

Uudenmaankatu 22, 05800 Hyvinkää

Aukioloajat

24.6. - 31.7.19 suljettuna

1.8. - 11.8.19 ovet avoinna klo 8-15

Korkeakouluisännät/INFO
(09) 8868 7709
isannat.hyvinkaa@laurea.fi

Opintotoimisto
Puh. (09) 8868 7700
hyvinkaa.info@laurea.fi

Lisää Hyvinkään kampuksesta
Hyvinkään kampus.

Lohja

Nummentie 6, 08100 Lohja

Aukioloajat

24.6. - suljettuna. 12.8.19 lukien palvelemme uudella kampuksella Lohi.

Korkeakouluisännät/INFO
(09) 8868 7888
isannat.lohja@laurea.fi

Opintotoimisto
(09) 8868 7800
lohja.info@laurea.fi

Lisää Lohjan kampuksesta

Porvoo

Taidetehtaankatu 1, 06100 Porvoo

Aukioloajat
ma-to klo 7.30 - 20.00
pe klo 7.30 - 18.00

Kesän 2019 aukioloajat
03.06.-07.06. klo 07.30-18.00
10.06.-14.06. klo 08.00-15.00
17.06.-09.08. campus suljettu
12.08.-16.08. klo 07.30-18.00
19.08. alkaen normaalit aukioloajat

Korkeakouluisännät/INFO
040 4887444
porvooinfo@haaga-helia.fi

Opintotoimisto
porvoo.info@laurea.fi
puh: 09-8868 7600 tai 0400 407755
suljettu 01.07.-06.07.2019
17.06.-28.06. sekä 07.-09.08. opintotoimisto palvelee puhelimitse sekä sähköpostilla.

Lisää Porvoon kampuksesta
Porvoon kampus.

Laskutustiedot

Verkkolaskuosoite:

OVT-tunnus 003710462161
Operaattori Basware Oyj
Välittäjän tunnus BAWCFI22

Yritystunnukset:

Y-tunnus 1046216-1
VAT FI10462161

Laurea-ammattikorkeakoulu Oy
Talouspalvelut
Ratatie 22
01300 Vantaa
Sähköposti: talouspalvelut(at)laurea.fi
Puhelin (09) 8868 7160