Siirry sisältöön

Laurean johtoryhmä

Johtoryhmän tehtävänä on avustaa rehtoria Laurean johtamisessa ja ‎kehittämisessä.

 

Johtoryhmä tekee päätökset opiskelijaksi ottamiseen ja opinto-oikeuden menettämiseen koskeviin oikaisupyyntöihin. Johtoryhmä hyväksyy opetussuunnitelmat ja opiskelijavalinnan perusteet.

 

 

Kimmo Hannonen.

Kimmo Hannonen

Vararehtori, tukipalvelut

kimmo.hannonen@laurea.fi

www-valdemar.jpg

Valdemar Kallunki

Johtaja, ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot, verkkokoulutukset

valdemar.kallunki@laurea.fi

Kati Komulainen.

 

Kati Komulainen

Johtaja, Tikkurilan kampus

kati.komulainen@laurea.fi

 

Joukosk1.jpg

Jouni Koski, pj.

Rehtori ja toimitusjohtaja

jouni.koski@laurea.fi

Ulla Kaukola.

Ulla Kaukola

Lehtori, Laurean Opettajat ry:n edustaja

ulla.kaukola@laurea.fi

Sirpa Louhemäki.

Sirpa Louhemäki

Tietotuotantopäällikkö, Laurean JHL:n edustaja

sirpa.louhemaki@laurea.fi

Petteri Mussalo.

Petteri Mussalo

Talousjohtaja

petteri.mussalo@laurea.fi

Silja Nurmi. Laureamkon hallituksen puheenjohtaja.

Silja Nurmi

Laureamkon edustaja

silja.nurmi@laureamko.fi

Katri Ojasalo.

Katri Ojasalo, vpj.

Vararehtori, opetus

katri.ojasalo@laurea.fi

krista-www-3369.jpg

Krista Pahkin

Johtaja, Hyvinkään, Lohjan ja Porvoon kampukset

krista.pahkin@laurea.fi

Tiina Paivarinne.

Tiina Päivärinne

Henkilöstöjohtaja

tiina.paivarinne@laurea.fi

vuolteenaho_mari_jorysivu.jpg

Mari Vuolteenaho

Vararehtori, TKI

mari.vuolteenaho@laurea.fi

Teemu Ylikoski.

Teemu Ylikoski

Markkinointi ja yhteiskuntasuhdejohtaja

teemu.ylikoski@laurea.fi