Laurean johtoryhmä

Ammattikorkeakoulun johtoryhmän puheenjohtajana toimii rehtori ja jäseninä ovat yksiköiden johtajat, rehtoraatti, henkilöstöjärjestöjen edustajat ja opiskelijakunta Laureamkon edustaja. Johtoryhmän tehtävänä on avustaa rehtoria Laurean johtamisessa ja ‎kehittämisessä.

 

 

Jouni_Koski.

Jouni Koski

Rehtori ja toimitusjohtaja

jouni.koski@laurea.fi

Kimmo Hannonen.

Kimmo Hannonen

Vararehtori, tukipalvelut

kimmo.hannonen@laurea.fi

Katri Ojasalo.

Katri Ojasalo

Vararehtori, opetus

katri.ojasalo@laurea.fi

Kyösti Väkevainen.

Kyösti Väkeväinen

Vararehtori, TKI-toiminta

kyosti.vakevainen@laurea.fi

Margit Lumia.

Margit Lumia

Johtaja, Leppävaaran ja Otaniemen kampukset

margit.lumia@laurea.fi

Seija Paasovaara.

Seija Paasovaara

Johtaja, Hyvinkään, Lohjan ja Porvoon kampukset

seija.paasovaara@laurea.fi

Kati Komulainen.

Kati Komulainen

Johtaja, Tikkurilan kampus

kati.komulainen@laurea.fi

Sirpa Louhemäki.

Sirpa Louhemäki

Tietotuotantopäällikkö, Laurean JHL:n edustaja

sirpa.louhemaki@laurea.fi

Ulla Kaukola.

Ulla Kaukola

Lehtori, Laurean Opettajat ry:n edustaja

ulla.kaukola@laurea.fi

Lauri Vaisanen.

Lauri Väisänen

Laureamkon edustaja

lauri.vaisanen@laureamko.fi

Kimmo Pettinen.

Kimmo Pettinen

Tietohallintojohtaja

kimmo.pettinen@laurea.fi

Tiina Ranta.

Tiina Ranta

Turvallisuusjohtaja

tiina.ranta@laurea.fi

Teemu Ylikoski.

Teemu Ylikoski

Johtaja, yhteiskuntasuhteet ja markkinointi

teemu.ylikoski@laurea.fi

Tiina Paivarinne.

Tiina Päivärinne

Henkilöstöjohtaja

tiina.paivarinne@laurea.fi

Tuija Hirvikoski.

Tuija Hirvikoski

Johtaja

tuija.hirvikoski@laurea.fi

Petteri Mussalo.

Petteri Mussalo

Talousjohtaja

petteri.mussalo@laurea.fi