Siirry sisältöön

Verkostot kiertotalousliiketoiminnan mahdollistajina -webinaari

Miten kiertotalous voi luoda arvoa asiakkaille ja liiketoiminnalle? Millaisia konkreettisia kiertotalousratkaisuja eri yrityksissä on otettu käyttöön?

Circular Economy Go -hankkeen webinaari Verkostot kiertotalousliiketoiminnan mahdollistajina pidetään to 21.5.2026. klo 9-11. CEGO-verkosto koostuu noin 40 yrityksestä, jotka joko kehittävät, innovoivat tai jo toimivat kiertotalouden parissa. Hankkeen aikana on pidetty useita avoimia verkostotapahtumia, joissa yritykset ovat saaneet inspiroitua toistensa tekemisistä.

Kiertotalousratkaisuista osana liiketoimintaa ovat kertomassa Reima, S-ryhmä, Stockmann ja Precast Oy.

Webinaarin ohjelma:

Reima x Ninyes: Kestävää laatua lapselta toiselle
Puhujina:
Sustainability Coordinator Jaana Karenius, Reima
Digital Project Specialist Yulia Berko, Reima

Tekosysteemistä voimaa kiertotalouteen S-ryhmässä
Puhujana:
Sustainability Manager Jukka Kaartinen, SOK

Stockmannin kiertotalousratkaisut
Puhujina:
Sustainability & Human Rights Manager Anna-Kaisa Koskinen, Stockmann
Commercial Planning and Sustainability Lead Miia Salomonsson, Stockmann

Ilmastovaikutusten hallinta osana menestyvää liiketoimintaa – mitä hyötyä hiilijalanjälkilaskennasta on?
Puhujana:
työpäällikkö, osaomistaja Samppa Hossi, Precast Oy

Tutustu puhujiin ja ilmoittaudu mukaan: https://cego.fi/verkostot-kiertotalousliiketoiminnan-mahdollistajina-webinaari-to-21-5-2026/


CEGO – Circular Economy Go on Laurea-ammattikorkeakoulun ja Suomen ympäristöopisto SYKLI Oy:n hanke, jossa edistetään Uudenmaan alueella toimivien yritysten siirtymistä kiertotalouteen. Hanke on Euroopan unionin osarahoittama.

www.cego.fi

#circulareconomygo
#cegofi
#circulareconomy
 #kiertotalous
 #kiertotalousliiketoiminta
 #uudenmaanliitto
 #laureauas
 #sykli