Siirry sisältöön

Laurea-ammattikorkeakoulu Oy:n hallitus

Laurea-ammattikorkeakoulu Oy:n hallitus hoitaa osakeyhtiölain mukaiset tehtävät, huolehtii yhtiön hallinnosta ja toiminnan ‎asianmukaisesta järjestämisestä sekä vastaa siitä, että yhtiö organisoidaan ja sitä johdetaan säännösten ‎mukaisesti.

Kuvassa hallituksen jäsenet Jukka Linna, Jarno Lappalainen, Perttu Koistinen, Minna Hyytiäinen, Sanna Hartikainen, Petri Graeffe, Pirjo Väänänen, Jan Holst ja Juha Rautiainen
Kuvassa vasemmalta Jukka Linna, Jarno Lappalainen, Perttu Koistinen, Minna Hyytiäinen, Sanna Hartikainen, Petri Graeffe, Pirjo Väänänen, Jan Holst ja Juha Rautiainen

Hallituksen puheenjohtaja ja jäsenet kaudella 2017 – 2019

Jan Holst, puheenjohtaja, Espoo jan.holst@novetos.fi

Petri Graeffe, varapuheenjohtaja, Järvenpää, petri.graeffe@uudenmaanyrittajat.fi

Sanna Hartikainen, Kirkkonummi, sannahar@gmail.com

Minna Hyytiäinen, Hyvinkää, minnahyy@gmail.com

Perttu Koistinen, Vantaa, perttu.k@gmail.com

Jarno Lappalainen, vpj, Espoo, jarno.lappalainen@iki.fi

Jukka Linna, Helsinki, jukka.linna@laurea.fi

Juha Rautiainen, Espoo, juha.2.rautiainen@laurea.fi

Pirjo Väänänen, Vantaa, pirjo.vaananen@sak.fi

Esittelijä:‎
Toimitusjohtaja Jouni Koski
‎(09) 8868 7660, jouni.koski@laurea.fi

Sihteeri:‎
Vararehtori Kimmo Hannonen
‎kimmo.hannonen@laurea.fi

Kokouspöytäkirjat